• 1401/03/17 - 09:41
  • تعداد بازدید : 18
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

ارتقای سطح آگاهی مردم نسبت به بیماری تب خونریزی دهنده کریمه-کنگو(CCHF) ضروری است

مدیرکل دامپزشکی جنوب کرمان تأکید کرد: ارتقای سطح آگاهی و اطلاعات مردم نسبت به بیماری خطرناک تب کریمه کنگو لازم و ضروری است.

 به گزارش روابط عمومی دامپزشکی جنوب کرمان ، دکتر علی احمدی مدیر کل دامپزشکی جنوب کرمان با بیان اینکه بیماری تب خونریزی‌دهنده کریمه کنگو با شروع فصل گرما و آغاز فعالیت و تکثیر کنه هیالوما شیوع پیدا می‌کند، اظهارکرد: کنه‌ها از مهم‌ترین عوامل انتقال این بیماری بوده که از طریق گزش، دام آلوده شده و با مصرف گوشت آلوده و یا تماس مستقیم با دام موجب انتقال این بیماری به انسان می‌شوند.

وی این بیماری مهلک را از بیماری‌های مشترک بین انسان و دام برشمرد و عنوان کرد: این بیماری هیچگونه علائم بالینی در جمعیت دامی نداشته و زمانی که در جامعه انسانی بروز می‌ کند از طریق انجام آزمایشات سرولوژی قابل تشخیص است.

مدیر کل دامپزشکی جنوب کرمان با تاکید بر ارتقای سطح آگاهی و اطلاعات مردم نسبت به این بیماری خطرناک، گفت: تمام تلاش ما بر این است که ازطریق رسانه و برگزاری کلاس ترویجی و آموزشی اطلاعات لازم را به مخاطبان انتقال دهیم.

وی افزود: شهروندانی که بدون رعایت پوشش‌های بهداشتی اقدام به کشتار غیرمجاز دام در خارج از کشتارگاه می کنند بیشتر از سایرین در معرض ابتلا به این بیماری هستند..

دکتر احمدی در پایان از شهروندان تقاضا کرد تا گوشت قرمز مورد نیاز خود را از فروشگاه‌های مجاز و تحت نظارت دامپزشکی تهیه و از خرید گوشت از افراد سودجو و دوره‌گرد خودداری کنند.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 286879
کلمات کلیدی
sardabir سردبیر

sardabir سردبیر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه