• 1400/01/16 - 07:51
  • تعداد بازدید : 14
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان

واکسیناسیون بیش از 800هزار راس دام سبک و سنگین علیه بیماری تب برفکی در سال 99

به منظور پیشگیری از شیوع بیماری تب برفکی بیش از 800هزار راس دام سبک و سنگین جنوب کرمان در برابر این بیماری واکسینه شدند.

به گزارش روابط عمومی دامپزشکی جنوب کرمان، دکتر مطهره خوشکام رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی  اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان گفت: در راستای پیشگیری از بیماری تب برفکی بیش از 800هزار راس دام سبک و سنگین این منطقه بر علیه بیماری تب برفکی واکسینه شدند.

ایشان افزود: بیماری تب برفکی نوعی بیماری ویروسی در جمعیت نشخوارکنندگان(گاو و گوسفند) است که با علائمی چون تب و ایجاد تاول در دهان و ناحیه سم همراه می باشد.

وی گفت: این بیماری با توجه به تلفات و کاهش شدید تولید در دام باعث خسارات اقتصادی کلان در صنعت دامپروری می گردد.لذا جهت موفقیت در پیشگیری و کنترل بیماری تب برفکی از دامداران محترم درخواست می شود تا علاوه بر رعایت شرایط بهداشتی در دامداری خود با نیروهای دامپزشکی جهت مایه کوبی و سایر امور مربوطه همکاری لازم را بعمل آورند.

دکتر خوشکام گفت: همچنین از دامداران محترم خواسته می شود در صورت مشاهده علائم مشکوک به بیماری تب برفکی در اسرع وقت به اداره دامپزشکی محل جهت انجام اقدامات لازم اطلاع رسانی نمایند و از تردد بی مورد افراد به دامداری خود و حمل و نقل دام بدون گواهی حمل دامپزشکی خودداری نمایند.  

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 272800
کلمات کلیدی
sardabir سردبیر

sardabir سردبیر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید