• 1401/10/19 - 08:23
  • تعداد بازدید : 78
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه

انجام بیش از 2هزار بازدید و پایش از مراکز پرورش و عرضه طیور در جنوب کرمان

مسئول اداره طیور اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان گفت:از ابتدای سالجاری بیش از 2هزار بازدید و پایش از مراکز پرورش و عرضه طیور در جنوب کرمان انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان، دکتر مرضیه امینی روش مسئول اداره طیور اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون 149 مورد پایش و بازدید از مراکز صنعتی طیور، 2153 مورد بازدید از طیور روستایی، 87 مورد بازدید از مراکز عرضه پرندگان، 229 مورد بازدید از زیستگاه پرندگان شامل تالاب‌ها، سدها و آبگیرها انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: موردی از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در این بازدیدها در مراکز پرورش طیور صنعتی و طیور روستایی، آبگیرها، سدها و تالاب‌های در جنوب کرمان مشاهده نشده ‌است.

دکتر امینی روش در پایان گفت: شهروندان گرامی در شهرها و روستاهای جنوب کرمان می بایست، هرگونه تلفات پرندگان را چه در طیور بومی و چه در زیستگاه های حیات وحش، در اسرع وقت، به ادارات دامپزشکی شهرستان های جنوب کرمان و یا از طریق شمارگیری 1512 اطلاع رسانی و گزارش دهند تا با همکاری یکدیگر محیطی سالم و بهداشتی و به دور از بیماری های مشترک بین حیوان و انسان داشته باشیم

  • گروه خبری : همایش,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 296208
کلمات کلیدی
sardabir سردبیر

sardabir سردبیر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه