• 1401/10/14 - 08:04
  • تعداد بازدید : 77
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

ضبط و معدوم سازی بیش از 85هزار کیلوگرم فرآورده خام دامی غیرقابل مصرف در 9ماهه سالجاری

مسئول واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی این اداره کل از ضبط و معدوم سازی بیش از 85 هزار کیلوگرم انواع مواد خام دامی غیربهداشتی در 9ماهه سالجاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان،دکتر مطهره مختاری مسئول واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی این اداره کل گفت:با توجه به اینکه یکی از مهمترین وظایف دامپزشکی تامین امنیت و بهداشت مواد خام دامی می باشد،بازرسین بهداشتی این اداره کل اقدام به بازدید از مراکز عرضه و فروش فرآورده های خام دامی،کشتارگاه ها،رستوران ها و...نموده و در 29014 بازدید انجام شده مقدار85468 کیلوگرم انواع فرآورده خام دامی غیرقابل مصرف کشف و معدوم شد.

وی در ادامه با تاکید بر نظارت مداوم و دقیق بازرسین بهداشتی این اداره کل بر سلامت فرآورده‌های خام دامی عرضه شده در مراکز عرضه شهروندان درخواست نمود: جهت حفظ سلامت خود و خانواده، فرآورده‌های خام دامی را از فروشگاه‌های مجاز خریداری و هنگام خرید به شرایط ظاهری و بهداشتی محموله از جمله بو و رنگ طبیعی، مشخصات بهداشتی مانند تاریخ تولید و انقضا دقت نمایند.

دکتر مختاری در پایان یادآور شد: در صورت مشاهده هر گونه تخلف در حوزه دامپزشکی مراتب را با ادارات دامپزشکی شهرستان ها اطلاع دهند تا در سریع ترین زمان رسیدگی صورت گیرد

  • گروه خبری : همایش,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 296035
کلمات کلیدی
sardabir سردبیر

sardabir سردبیر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه