• 1401/08/11 - 11:19
  • تعداد بازدید : 125
  • زمان مطالعه : 4 دقیقه
پیرو صدور نخستین فراخوان امریه سربازان متخصص وزارت جهاد کشاورزی منتشر شد:

فراخوان نخستین امریه سربازان متخصص دامپزشک/ اعلام شرایط عمومی و اختصاصی

به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، نخستین فراخوان امریه سربازان متخصص وزارت جهادکشاورزی در راستای اصل ۱۴۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و فصل هشتم قانون خدمت وظیفه عمومی منتشر شد.
بنابراین گزارش، با عنایت به هماهنگی بعمل آمده با معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور ریاست جمهوری و موافقت ستاد کل نیروهای مسلح و براساس سهمیه اختصاصی به وزارت متبوع در جهت بکارگیری سربازان متخصص وزارت جهاد کشاورزی (امریه) براساس طرح توجیهی و نیازسنجی به عمل آمده، منتشر شد.
این فراخوان به دنبال هدف بهره‌مندی از توان نیروهای تحصیلکرده و دانشگاهی که از سرمایه‌ها و منابع کشور محسوب می‌شوند و به منظور استفاده بهینه از این سرمایه‌ها که می‌تواند در رشد، شکوفایی بخش کشاورزی نقش بسزایی داشته باشد و از طرفی شناخت و بهره برداری موثر همراه با بکارگیری این نیروها براساس تخصص و توانمندی آنان سبب شکوفایی بیش از پیش استعدادها و توانایی آنان می‌شود، صادر شده و نخستین مرحله جذب و بکارگیری سرباز متخصص در رشته شغل‌های تخصصی و مورد نیاز به تاریخ اعزام یکم دی ماه 1401 اقدام گردیده است.
بر اساس این فراخوان متقاضیان واجد شرایط با سه برابر ظرفیت اعلامی می‌توانند از بامداد روز پنجشنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۸/۱۲ با مراجعه به وبگاه این اداره کل به آدرس https://dhrd.maj.ir ثبت نام نمایند.
بنابراین گزارش، بر اساس فراخوان منتشر شده از سوی اداره کل امور اداری معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت جهادکشاورزی که نسخه ای از آن نیز به سازمان دامپزشکی کشور ارسال شده است مدت ثبت نام از بامداد روز ۱۴۰۱/۰۸/۱۲ شروع و ساعت ۲۴ مورخ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ به پایان می‌رسد و در تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۱۵ آمار ثبت نامی که 3 برابر سهمیه تعیین شده دستگاه مربوطه است از طریق سامانه استخراج و نتایج به دستگاه وابسته و تابعه اعلام می‌گردد.
براساس این اطلاعیه، امور اداری سازمان دامپزشکی کشور ظرف حداکثر ۳ روز فرایند مصاحبه و بررسی مدارک را در کمیته جذب و استخدام سازمان مربوطه جمع‌بندی و فرد واجد شرایط را به هسته گزینش معرفی خواهد کرد تا در نهایت نتایج نهایی حداکثر تا تاریخ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ توسط واحد ذیربط به اداره کل امور اداری جهادکشاورزی ارسال خواهد شد.
بنابراین گزارش، متعاقبا ظرف ۲۴ ساعت اداره کل امور اداری وزارت جهادکشاورزی نیز نتایج را به ستاد مشترک نیروهای مسلح جهت اخذ امریه تحویل و پس از بررسی و اخذ امریه، نتیجه برای اقدام و پیگیری بعدی به سازمان دامپزشکی کشور اعلام خواهد شد. 
شایان ذکر است دومین مرحله فراخوان جذب و بکارگیری سربازان متخصص به تاریخ اعزام 01/ 11/1401 متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.
شرایط عمومی و اختصاصی فراخوان پذیرش مشمول وظیفه جهت گذراندن دوره ضرورت
بر اساس این اطلاعیه، شرایط عمومی و اختصاصی فراخوان پذیرش مشمول وظیفه جهت گذراندن دوره ضرورت شامل: دارابودن مدرک تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در رشته‌های تحصیلی مرتبط با وظایف و ماموریت‌های وزارت جهاد کشاورزی – دانش‌آموخته دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری؛ داشتن حداقل معدل کل ۱۶؛ موفقیت در مصاحبه کمیته جذب و بکارگیری نیروی امریه و در نهایت تایید گزینش است.
البته در این اطلاعیه اولویت پذیرش با افراد بومی، خانواده ایثارگران (درجه ۱ و نخبگان) است. کما اینکه انتخاب افراد مطابق با ضوابط دفتر سیاستگذاری و نظارت راهبردی حفاظت اطلاعات نیروهای مسلح، داشتن یکی از شرایط (معاف از رزم، خانواده محترم ایثارگران، تحت پوشش کمیته امداد و یا بهزیستی، متقاضی خدمت در مناطق محروم، عضویت حداقل ۶ ماه سابقه عضویت در پایگاه مقاومت بسیج و نخبگان)، موفقیت در مصاحبه در کمیته مربوطه و همچنین تایید صلاحیت از هسته مرکزی گزینش انجام می پذیرد.
 نکات قابل توجه فراخوان پذیرش مشمول وظیفه سازمان برنامه و بودجه کشور 
 بنابراین گزارش برخی نکات قابل توجه فراخوان پذیرش مشمول وظیفه سازمان برنامه و بودجه کشور نیز متذکر گردیده است که به شرح زیر است:
• ثبت نام در اینترنت به منزله پذیرش متقاضی به منظور بهره مندی از طرح امریه سربازی نیست .
• متقاضیان پذیرفته شده پس از ثبت نام برای شرکت در مصاحبه کمیته جذب و پذیرش نیروی امریه دعوت می‌گردنند.
• پذیرش امریه فقط به منظور گذراندن طرح مقدس خدمت نظام محسوب می‌گردد و متضمن هیچگونه تعهدی در خصوص استخدام فرد نیست.
•   چنانچه متقاضی در هر یک از سازمان‌های دولتی آموزش نظامی دیده ب یا کسر خدمت داشته باشد، تقاضای وی مورد قبول نخواهد بود. 
• هرگونه اشتباه یا کتمان حقیقت موجب ابطال تقاضا خواهد شد. 
• میزان حقوق پرداختی به مشمولین امریه سربازی در وزارت جهادکشاورزی هم تراز با سایر نظامیان هم رتبه خواهد بود. 
• در صورت ناقص بودن مدارک ( تاییدیه گزینش، تعیین محل خدمت، مدرک تحصیلی، و تصاویر شناسنامه و کارت ملی و برگه اعزام به خدمت متقاضی در لیست اعزام قرار نخواهد گرفت. 
• متقاضی ای که ثبت نام می‌کند باید فاقد غیبت از نظام بوده و همچنین دوره آموزش نظامی را نگذرانده باشد. 
• متقاضیان پس از تایید نهایی اقدام به اخذ برگه اعزام به خدمت نموده و می‌بایست برگه اعزام خود را به واحد سازمانی مربوطه تحویل نمایند. 
• با توجه به اعلام سازمان نظام وظیفه در خصوص «عدم امکان تمدید تاریخ اعزام مشمولان» از سوی سازمان مذکور، متقاضیان باید نسبت به تهیه برگه اعزام مربوط به آن دوره اقدام نمایند. 
لازم به ذکر است که دستورالعمل ساماندهی امور مشمولین امریه مأمور به دستگاههای اجرایی غیرنظامی کشور (بخشنامه شماره ۸۷۸۳۴ مورخ ۱۴۰۰/۸/۱۳ معاون اول رییس جمهوری) در آدرس الکترونیکی https://maj.ir/R-2oZwG2E  قابل دریافت است.
  • گروه خبری : اطلاعیه,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 291965
کلمات کلیدی
sardabir سردبیر

sardabir سردبیر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه