• 1403/02/08 - 11:07
  • تعداد بازدید : 69
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

پیام تبریک دکتر علی احمدی مدیر کل دامپزشکی جنوب کرمان به مناسبت روز جهانی دامپزشکی2024

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان، دکتر علی احمدی مدیرکل دامپزشکی جنوب کرمان ضمن تبریک روز جهانی دامپزشکی به تمامی تلاشگران این عرصه اظهار داشت: در سال 2000 میلادی انجمن جهانی دامپزشکی شنبه آخر ماه آوریل را به عنوان روز جهانی دامپزشکی نامگذاری کرد که هدف از این کار تبیین جایگاه دامپزشکی در تامین سلامت انسان و دام و ایجاد هم اندیشی در سراسر جهان بوده تا فعالان این عرصه به چاره جدیدی در زمینه نگرانی‌های جامعه بین‌الملل در زمینه سلامت انسان و دام بپردازند.

دکتر احمدی افزود: این انجمن هر سال بنا به ضرورت و سیاستهای کلی برای تبیین و تحقق بخشیدن به یک شعار واحد در دنیا گام بر می دارد و شعار امسال با عنوان: روز جهانی دامپزشکی سال 2024 با شعار "دامپزشکان از پایه‌های اجتناب ناپذیر نظام سلامت هستند" بیانگر جایگاه خطیر و حساس دامپزشکان و پیرادامپزشکان در نظام سلامت جهان است. امری که آشکارا روشن کننده همان شعار پیشتازی این قشر در امنیت غذایی و امنیت زیستی آحاد ملت است.

 
اقتدار غذایی و افزایش تولید غذا از نظر کمی و کیفی در راستای تأمین امنیت غذایی پایدار مبتنی بر فعالیت های دانش بنیان و اشتغال آفرین در این حوزه، از محورهای اساسی ظرفیت سازی در برابر مخاطرات مرتبط با سلامت جمعیت دامی ناامنی غذایی حاصل از آن است.

اینجانب فرصت را مغتنم شمرده فرارسیدن این روز را خدمت دامپزشکان و حرفه های مرتبط با دامپزشکی که حرفه حیاتی آنها باعث حفظ سلامت دام،رفاه دام،بهداشت عمومی ،امنیت غذایی،بهداشت غذایی و محیط زیستی سالم بویژه همکاران محترم در اداره کل دامپزشکی جنوب استان کرمان، و همچنین همکارانی که در بخشهای خصوصی جنوب استان فعالیت می کنند، تبریک و تهنیت عرض میکنم.

                                                                                        دکتر علی احمدی

مدیرکل دامپزشکی جنوب کرمان

  • گروه خبری : تبریک / تسلیت ,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 318390
کلمات کلیدی
sardabir سردبیر

sardabir سردبیر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه