• 1399/07/08 - 09:48
  • تعداد بازدید : 300
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری همایش دو روزه بیماری هاری در اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان

همایش آموزشی بیماری هاری به مدت دو روز همزمان با سراسر کشور در سالن اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان ، این همایش با محوریت سازمان دامپزشکی کشور و مشارکت مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت، آموزش پزشکی، سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان شهرداریها و دهیاری های وزرات کشور از طریق ویدئو کنفراس بشکل سراسری اجرا شد

در همین راستا نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، اداره کل منابع طبیعی،جهاد کشاورزی،اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جیرفت و مرکز بهداشت و همچنین کارشناسان دامپزشکی هفت شهرستان جنوبی  به میزبایی اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان در این دوره که به مناسبت روز جهانی هاری برگزار شده شرکت کرده اند.

در این وبینار ماکنعلی ریاست سازمان دامپزشکی کشور از اهداف برنامه های سازمان دامپزشکی جهت پیگیری و کنترل بیماری هاری در دام سخن گفت.  همچنین گویا رئیس محترم مرکز مدیریت بیماریهای واگیر، اهمیت بیماری هاری وبرنامه‌های پیشگیرانه و کنترل هاری در سطح کشور و جامعه را مورد بحث قرار دادند.

لازم به یادآوری است، از مهم ترین موضوعات مطرح شده در این وبینار تخصصی می‌توان به نقش انستیتوپاستورایران درکنترل هاری در کشور، اقدامات وزارت کشور در کنترل هاری، وضعیت جهانی هاری و همکاری‌های سه جانبه WHO،OIEو FAOدر کنترل و حذف هاری،  آمار و وضعیت حیوان گزیدگی و هاری انسانی در کشور و هاری در حیوانات اشاره کرد.

 

  • گروه خبری : همایش,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 255986
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه